Programy dostosowane do potrzeb i możliwości

Wprowadzenie 

Edukacją muzyczną dzieci i młodzieży (popartą sukcesami na konkursach i festiwalach) zajmujemy się już od 1996 roku. U nas zajęcia praktyczne połączone są z teorią, dajemy także możliwość występów uczniów na koncertach nawet na początkowym etapie nauki. W lutym 2011 roku szkoła otrzymała od Ministra Edukacji Narodowej p. Katarzyny Hall tytuł: Miejsce Odkrywania Talentów.

Zajęcia odbywają się raz w tygodniu w godzinach popołudniowych w dowolnie wybranym terminie. Zajęcia prowadzone są  indywidualne lub w niewielkich grupach (do 4 osób).

Dla Najmłodszych   
Dla Młodzieży  
  Dla Dorosłych   
  Dla Początkujących   
  Dla Zaawansowanych   

Korzyści z gry na instrumencie

Lepsza pamięć i koncentracja - podczas nauki gry musisz mocno się skupić i zaangażować wzrok, słuch, skoordynować ruchy, zwrócić uwagę na rytm. Regularne ćwiczenia mogą okazać się więc ogólnie pomocne w nauce i poprawić koncentrację podczas pracy.

Dobra organizacja czasu - dobry muzyk wie, że podczas szlifowania gry na instrumencie liczy się jakość, a nie ilość wykorzystanego czasu. Dlatego trzeba być dobrze zorganizowanym. Ponadto, jeśli zdecydujesz się pobierać lekcje, będziesz musiała wygospodarować na nie czas, dzięki czemu efektywniej wykonasz pozostałe obowiązki.

Poprawia umiejętności społeczne - gra na instrumencie w zespole czy orkiestrze wymaga dobrej współpracy pomiędzy każdym z muzyków. Aby wykonywane utwory brzmiały pięknie, konieczne jest też słuchanie siebie wzajemnie.

Uczy dyscypliny, cierpliwości i wytrwałości - nauka gry na instrumencie wymaga czasu. Osiągnięcie wysokiego poziomu to lata pracy. Potrzebne są czasami dziesiątki albo setki powtórzeń. Nagrodą za to jest oczywiście ogromna satysfakcja.

Pomaga wyrazić siebie - gra na instrumencie to nie tylko kwestia nauki, bo dobry muzyk wkłada emocje w to, co robi, a jeden utwór można wykonać na różne sposoby.

Łagodzi stres - skupienie, którego wymaga gra, pomaga oderwać myśli od bieżących problemów. Ten punkt ma związek z poprzednim, gdyż oddanie się sztuce rozładowuje emocje i może przynieść głęboką ulgę. Terapia z wykorzystaniem muzyki jest m.in. stosowana wśród dzieci i nastolatków z autyzmem, depresją i innymi zaburzeniami.

Poprawia umiejętność słuchania, gdyż wymaga skupienia się na poszczególnych dźwiękach. Tym bardziej dotyczy to muzyków grających w zespołach.

Istnieją też inne korzyści z gry na instrumencie. Taka pasja uczy dążenia do celu, poprawia koordynację ruchową, pomaga poznać innych, ciekawych ludzi. Są nawet badania sugerujące, że muzycy mają lepsze umiejętności matematyczne. Jeśli więc chcesz znaleźć dla siebie hobby albo masz dziecko i myślisz o zapisaniu go na dodatkowe zajęcia, to  gra na instrumencie  w naszej szkole może być  " strzałem w dziesiątkę".

(źródło: ofeminin.pl)